• Uroczystość Nadania Sztandaru połączona z Dniem Patrona-II Festiwalem Górskim

• 19.01.2024
        •       18 stycznia 2024 roku był wyjątkowym dniem dla całej społeczności naszej szkoły - uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi, a także lokalnego środowiska. W 5 rocznicę nadania szkole imienia Himalaistów Polskich zostaliśmy wyróżnieni przez Fundację Tychy - Dobre miejsce sztandarem, który będzie nam towarzyszył w czasie najważniejszych uroczystości. W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności wielu zaproszonych gości - przedstawicieli władz miejskich i oświatowych, dyrektorów szkół i nauczycieli, naszych patronów himalaistów i ludzi gór - przewodniczący wszystkich klas ślubowali: „…sztandaru tego strzec, pracą i nauką służyć prawdzie, sprawiedliwości i pokojowi, wyrabiać w sobie odwagę, wytrwałość i prawdomówność.”

W trakcie tego święta zostały przypomniane istotne dla nas wartości, które w swoim życiu pielęgnują nasi patroni - wytrwałe dążenie do celu, spełnianie marzeń, praca i nauka z pasją, pamięć o dobru wspólnoty, wzajemny szacunek i wspieranie się, pogoda ducha. Logo szkoły, widniejące na awersie sztandaru, zawsze będzie się nam kojarzyło z tymi właśnie celami. Zaś słowa Bóg Honor Ojczyzna wraz z godłem na jego rewersie będą przypominały, co jest najcenniejsze dla nas jako Polaków.

Nasza szkoła ma długą historię, o czym świadczy drzewo genealogiczne umieszczone obok sekretariatu. Dlatego tak ważne dla nas są tradycyjne wartości. Cieszymy się, że w tych niezapomnianych chwilach pięknie brzmiały nasz hymn szkolny oraz piosenka „Przystanek szkoła” śpiewana przez zespół Volare. Dużą radość i satysfakcję przyniosły nam zarówno słowa obecnych wśród nas gości - pana prezydenta Macieja Gramatyki, p. Lidii Gajdas, Krzysztofa Wielickiego, Leszka Cichego, jak i te nagrane, przesłane nam  - p. Cecylii Kukuczki, Adama Bieleckiego, Martyny Wojciechowskiej, Mario Corradiniego.

Drugą część oficjalnej uroczystości najmocniej przeżyli członkowie szkolnego Klubu Górskiego - Zdobywcy Korony Beskidów. Wybitni himalaiści wręczyli im statuetki i pogratulowali sukcesu, jakim niewątpliwie jest zdobycie 14 szczytów górskich. Uścisk dłoni, ciepłe słowa skierowane do małych wędrowców przez Krzysztofa Wielickiego i Leszka Cichego na pewno zostaną na zawsze w ich pamięci. Klub pochwalił się swymi działaniami, których jest bardzo wiele i wzbudzają podziw. W tej części uroczystości mieliśmy też okazję podzielić się marzeniami o podróży do Nepalu oraz o powstaniu muralu, którego projekt już może cieszyć nasze oczy.

• Uroczystość Nadania Sztandaru i Dzień Patrona

• 05.01.2024
        • 18 stycznia 2024r. odbędzie się Uroczystość Nadania Sztandaru połączona z Dniem Patrona - II Festiwalem Górskim. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na część filmową oraz prezentacje i spotkania  z himalaistami. Zapisy w sekretaricie szkoły. Ilość miejsc ograniczona.