• Rekrutacja do szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023

• 21.01.2022
        • Szanowni Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023

OBOWIĄZEK SZKOLNY

Spełnianie obowiązku szkolnego obejmuje wszystkie dzieci 7- letnie (rocznik 2015), natomiast dzieci 6-letnie mogą od września 2022 r. zostać uczniami szkoły podstawowej jeśli odbyły roczne przygotowanie przedszkolne, bądź posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

ZAPISY DO SZKÓŁ

W przypadku zapisywania dziecka do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy że wypełnicie Państwo elektroniczny formularz ZGŁOSZENIA dostępny na tej stronie i złożycie go w sekretariacie Państwa szkoły obwodowej.

Po wypełnieniu w systemie formularz należy wydrukować i złożyć w sekretariacie szkoły, w obwodzie której zamieszkuje dziecko.

Dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby dokonać zapisu w terminie

od dnia 7 lutego 2022 r. godz. 8:00 do dnia 2 marca 2022 r. do godz. 15:00

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

ZAPISY DO SZKÓŁ SPOZA OBWODU

Przy zapisach do szkoły podstawowej obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że szkoły podstawowe przyjmują dzieci zamieszkujące w ich obwodzie. Istnieje jednak możliwość zapisania dziecka do szkoły „pozaobwodowej”, w przypadku gdy starsze rodzeństwo już do niej uczęszcza, bądź wyrazicie Państwo chęć zapisania dziecka do klasy I następujących szkół:

·         Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach

·         Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach

Poniżej strony znajdują się informacje dotyczące rekrutacji do oddziałów klas pierwszych
          w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Tychach oraz Sportowej Szkole Podstawowej
          im. M. Kopernika w Tychach.

Aby zapisać dziecko do szkoły spoza obwodu należy wypełnić elektroniczny formularz WNIOSKU, wydrukować formularz i złożyć w szkole wpisanej na pierwszym miejscu w terminie

od dnia 7 lutego 2022 r. godz. 8:00 do dnia 2 marca 2022 r. do godz. 15:00

We wniosku można wskazać od 1 do 3 szkół, w kolejności zgodnej z preferencjami. Przyjęcie dziecka do wybranej szkoły spoza obwodu będzie uzależnione od liczby wolnych miejsc w tej szkole oraz spełniania przez dziecko kryterium rekrutacji.

Należy pamiętać, że złożenie wniosku nie gwarantuje przyjęcia dziecka do wybranej szkoły.

W przypadku chęci zapisania dziecka do szkoły podstawowej, w której dziecko dotychczas uczęszczało do oddziału przedszkolnego lub przedszkola w zespole szkolno-przedszkolnym należy wypełnić i złożyć w sekretariacie tej szkoły podstawowej WNIOSEK.

Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

1 kwietnia 2022 r. godz. 14:00

Po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych Rodzice kandydata zakwalifikowanego do przyjęcia do szkoły podstawowej potwierdzają w szkole wolę uczęszczania w terminie
          do dnia 7 kwietnia 2022 r. do godz. 15:00.

W przypadku nie zakwalifikowania się dziecka do żadnej z wybranych szkół, należy zalogować się ponownie do systemu, wydrukować ZGŁOSZENIE do szkoły obwodowej i niezwłocznie złożyć
          go w tej szkole, w której dziecko objęte obowiązkiem szkolnym ma zagwarantowane miejsce.

Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych:

8 kwietnia 2022 r. do godz. 15:00

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegające się o przyjęcie
          do oddziału integracyjnego lub specjalnego nie biorą udziału w rekrutacji.

Rodzic dziecka z orzeczeniem powinien zgłosić się bezpośrednio do szkoły z oddziałami integracyjnymi lub specjalnymi, którą jest zainteresowany.

Jeśli chcecie Państwo zapisać dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziału ogólnodostępnego, należy mieć na uwadze, że dziecko bierze udział w rekrutacji na ogólnych zasadach. Można również dokonać zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej.

UWAGA !  W przypadku braku dostępu do Internetu / braku możliwości wydruku prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z sekretariatem szkoły I wyboru.

WAŻNE TERMINY

Rekrutacja dziecka do klasy I szkół podstawowych

Rekrutacja dziecka do klasy I szkół podstawowych zgodnie z

ZARZĄDZENIEM NR 0050/6/22 PREZYDENTA MIASTA TYCHY z dnia 13 stycznia 2022 r.

Przyjmowanie ZGŁOSZEŃ od rodziców kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły:

od 7 lutego 2022 r. od godz. 8:00

do 2 marca 2022 r. do godz. 15:00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

1 kwietnia 2022 r. do godz. 14:00

Potwierdzenie przez Rodziców dziecka woli uczęszczania do wybranej szkoły podstawowej:

do 7 kwietnia 2022 r. do godz. 15:00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych:

8 kwietnia 2022 r. do godz.15:00

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: